LinkedIn, 200’ün üzerinde ülkede 259 milyon kişinin kullandığı, Türkiye’de ciddi anlamda popüler bir “iş” sosyal ağıdır. Çalışma mantığı Facebook reklamlarına benzeyen LinkedIn reklamları aracılığıyla profesyonel bir kitleye kolayca ulaşabilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz.

LinkedIn Reklam Türleri Nelerdir?

LinkedIn, dünya çapında 400 milyondan fazla üyesi bulunan, Türkiye’de de popülerliğini artıran “profesyonel” bir sosyal mecradır. 2013 yılında dünyada en hızlı büyümeyi Türkiye’de yaşadığını açıklayan LinkedIn, yine aynı yıl Türkçe versiyonunu çıkardığını ve reklam faaliyetlerine başladığını duyurmuştur.

LinkedIn'de reklam türleri: 

Metin Reklamları: Ulaşmak istediğiniz hedef kitleyi kendiniz belirlersiniz ve tıpkı Google Ads reklamları gibi tıklama başına ödeme yaparsınız. 

Sponsorlu Reklamlar: Şirket sayfanızda paylaştığınız bir içeriği ön plana çıkarma ya da yeni içerikler oluşturma şansına sahip olduğunuz bu reklam türüyle, kapsamlı hedefleme seçenekleriyle en doğru hedef kitleye ulaşabilirsiniz. 

LinkedIn reklamları aracılığıyla, reklamlarınızı LinkedIn Kullanmanın Avantajları'nı bilen, profesyonel bir hedef kitleyle paylaşma şansı elde edersiniz. 

 

shutterstock_563919091
web-tabanli-yazilim-icon-green

Bizimle İletişime Geçin, İşinizi Birlikte Büyütelim!

Detaylı bilgi almak için konusunda uzman ekip arkadaşlarımızla iletişime geçebilir, aklınıza takılan bütün soruları iletebilirsiniz.
biz-kimiz-banner-bg
shutterstock_1787994878

LinkedIn Reklamları Nerede Görüntülenir?

LinkedIn reklamları, Anasayfa, Profil Sayfası, Grup Sayfaları, Gelen Kutusu ve Arama Sonuç sayfası gibi alanlarda görüntülenir.

Tıklama başı maliyet ve reklamveren açık arttırmasına göre işleyen bir sistemle çalışan LinkedIn reklamları sahip olduğu değerli hedef kitlesi nedeniyle Google ve Facebook’a göre daha yüksek bütçeli reklam kampanyaları için uygundur. 

LinkedIn Reklamları Kimler Tarafından Görüntülenir?

LinkedIn reklamları hedef kitlenize uygun LinkedIn üyelerine gösterilir. Reklamınızı görüntülemeye uygun yani hedef kitlenize uygun üyelerin alanını daraltmak için bir ilanın hedefini belirlemek gereklidir. Hedefleme seçenekleri; İş Ünvanı, Sektör, Ülke, Yaş, Cinsiyet ve Kıdem olarak sıralanır.

LinkedIn reklamları ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen bize ulaşın. Ekip arkadaşlarımız sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duyacaktır.
 

LinkedIn Reklam Türleri

LinkedIn Reklam Paketi, Satın Alın

Detaylı bilgi almak için konusunda uzman ekip arkadaşlarımızla iletişime geçebilir, aklınıza takılan bütün soruları iletebilirsiniz.
web-tabanli-yazilim-arrow-png
iletisim-alt-banner-bg
Sıkça sorulan sorular

Uzmanlarımıza sıkça sorulan sorulara buradan ulaşabilirsiniz.

LinkedIn reklamları, aktif ve etkili profesyonel bir topluluk ile iletişime geçmenizi sağlayan, yapısı Facebook reklamlarına oldukça benzeyen bir yapıya sahip reklam modelidir.

LinkedIn reklamlarını iş unvanı ve fonksiyonuna göre, sektöre göre ve kıdeme göre, ülke yaş ve cinsiyet bazında hedefleyebilirsiniz.

LinkedIn reklamları, anasayfa, profil sayfası, grup sayfaları, gelen kutusu ve arama sonuç sayfaları gibi bölümlerde görüntülenir.

LinkedIn’de sponsorlu içerik ve metin veya resim reklam formatları bulunmaktadır.

Tıklama ve görüntüleme başına ödeme yaptığınız LinkedIn reklamlarıyla uzun süreli kontratlar yapmaya gerek kalmadan, reklamlarınızı dilediğiniz zaman durdurabilirsiniz. LinkedIn’ın sunduğu reklam formatları ile, şirket veya vitrin sayfanıza yeni takipçiler kazandırabilir, kapsamlı hedefleme seçenekleriyle doğru hedef kitleye ulaşabilirsiniz.

Diğer Hizmetler

Arama motoru ve sosyal medya reklamcılığı konusunda mühendislik altyapısına sahip ekibimizin geliştirdiği stratejiler doğrultusunda müşteri memnuniyetini ön planda tutarak çalışıyor, müşterilerimizle beraber başarı hikayelerimize her geçen gün yenilerini ekliyoruz. İnternet reklamcılığı konusunda uzmanlık gerektiren bütün yükü üzerinizden alarak, Google, Yandex, Facebook, YouTube, Instagram, LinkedIn gibi dijital mecralarda reklamlarınızı yapıyoruz.

logo
close-menu